FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1Czy ilość nakładanego kremu z retinoidem wpłynie na lepsze efekty kuracji?
Nie, w tym przypadku akurat więcej nie znaczy lepiej. Aplikowanie większej ilości preparatu nie zapewni nam lepszych efektów, za to może zwiększyć ryzyko wystąpienia podrażnienia skóry. Przyjmuje się że ilość nakładanego kremu powinna odpowiadać wielkości ziarenka grochu, rozdzielamy go na opuszki palców wskazujących i równomiernie nakładamy na skórę.
2Jak aplikować produkty z retinoidami?

Nakładamy je na oczyszczoną i osuszoną skórę na noc. Zaczynamy od małych stężeń 2 razy w tygodniu i stopniowo można zwiększać częstotliwość i stężenie.

Oto przykładowa rozpiska kuracji:

Tydzień 1-2: stosować 2 razy w tygodniu

Tydzień 3-4: zwiększyć częstotliwość, nakładać co drugi dzień

Tydzień 5+: aplikować codziennie

3O czym warto pamiętać w trakcie kuracji retinoidami?
Przede wszystkim o zbudowaniu tolerancji na retinol i uniknięciu podrażnienia skóry, czyli wprowadzać stopniowo i nie zapominać o nawilżaniu i regeneracji skóry, odbudowaniu naturalnej ochrony skóry (płaszcza hydrolipidowego). Po drugie bardzo ważnym aspektem jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV.
4Co może się zadziać podczas stosowania retinoidów?
Reakcja retinoidowa, między innymi: łagodne zaczerwienienie, suchość, uczucie ciepła lub łuszczenie się skóry, te objawy są normalną reakcją skóry które ustępują po kilku dniach. W razie pojawienia się takich objawów trzeba zmniejszyć częstotliwość stosowania retinoidów oraz zadbać o odbudowę ochronnego płaszcza hydrolipidowego.
5Kiedy zauważę efekty?
Jeżeli skóra nie jest podrażniona, to nie znaczy że retinol nie działa! Nie chodzi o to, żeby się łuszczyć, retinol powinien przebudowywać skórę w sposób niezauważalny. Retinoidy potrzebują czasu, żeby pokazać swoje działanie.
6Czy produkty ME LINE są odpowiednie dla mężczyzn?

Tak, jak najbardziej! Pielęgnacja skóry nie jest czymś zarezerwowanym tylko dla kobiet i ma ogromny wpływ na zdrowie skóry i dobre samopoczucie.

Nasze kosmetyki zapewnią rozwiązanie takich problemów jak: trądzik, przebarwienia, oznaki starzenia skóry.

7Czy można używać produktów z retinoidami latem?
Tak. Ale pod warunkiem tego, że koniecznie będziemy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, którą zapewni nasz BB krem ochronny Spf 30 04 BB CREAM MELINE. Również zalecamy stosować produkt z retinoidem na noc. W nocy zachodzi proces regeneracji i odnowy skóry.